DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Stanhopea

Stanhopea

 

 

 

 

 

 

Stanhopea má přezdívku bláznivá orchidej. Tato přezdívka se  vztahuje k umístění květů rostliny. Je to epifytický druh, který vyžaduje košovou kulturu. Květy rosliny nerostou ani ze zápažbí listů pahlíz  ani směrem nahoru. Typické pro tuto orchidej je, že její květy prorůstají  pěstebním substrátem směrem dolů. Takže listy orchideje jsou nahoře a květy zavěšené dole. Domovinou je Střední a Jižní Amerika. Většina druhů je vonných, ale květenství trvá velmi krátce, maximálně 3 dny. V mé sbírce se nachází dva hybridy a to: Stanhopea chocolata (tigrina x panamensis), která by měla vonět po čokoládě a Stanhopea (oculata x tigrina). Obě mám teprve pár měsíců, takže mi zatím žádná nekvetla. Slibuji, že jakmile se tak stane, ihned dodám fotky.

Webová stránka byla vytvořena pomocí on-line webgenerátoru WebSnadno.cz

Dnes jsem zjistila, že oddělek stanhopei chocolaty, který se má vydat na druhý konec republiky během asi 1/2 roku, nasadil první květní poupě. Musela jsem vytvořit dostatečné otvory v květináči, aby květ mohl volně viset. Budu se snažit sem průběžně dávat fotky a doufám, že se mi podaří ji dopěstovat do plného květu.

             1)      2)                                 

 

      Takto vypadalo poupě 7.9.2011   

 

No toto je již foto z 22.9.2011. Poupě zaschlo. Zatím se jen dohaduji, že důvadem mohlo být koupání rostliny. To co vyhovuje celé rostlině, zřejmě nevyhovuje u více vyvinutého popěte.                                                                

aktualizováno: 14.07.2021 20:34:20